Nissan'ın karavan konseptli modelleri: e-NV200 ve NV300

Nissan'ın karavan konseptli modelleri: e-NV200 ve NV300

İspanya'da düzenlenen Madrid Otomobil Fuarı kapsamında tanıtılan Nissan'ın yeni modelleri e-NV200 Camper VAN ve NV300, karavan konsetiyle dikkat çekiyor. 

Nissan'ın kendi içerisinde geliştirdiği proje kapsamında tanıtılan e-NV200 Camper VAN ve NV300, elektirik gücüyle buluşuyor.

Her iki modelin öne çıkan özellikleri neler? 

Nissan e-NV200

Modellerden ilk olarak Nissan e-NV200'ün ilk detaylarına bakıldığında üzerinde batarya paketi bulunuyor. Bu sayede 300 kilometrelik menzil kat edebiliyor.Otomobil 109 beygir güce sahip. 

Nissan NV300

İkinci model Nissan NV300 ise 1,6 litrelik dizel motora sahip. Nissan'ın bu versiyonu diğer modele göre uzun yolculuklar tercih edenler için daha uygun görünüyor. 

Güç ünitesi bazında birbirlerinden ayrılan modelleri ortak noktada buluşturansa karavan konseptine uymalarını sağlayan değişim. Tam olarak karavanı andıran araçların, tavan bölümleri açılabilir yapıda tasarlanmış. Özellikle araçların içerisinde ufak bir mutfak, buzdolabı ve dört kişiye kadar konaklama imkanı sunan yatak bölümü de yer alıyor. Bunun dışında sürücüler, özel siparişler üzerinden araçlara ekleme yaptırabiliyorlar. 

Yeni Nissan e-NV200 ve Nissan NV300'ün fiyatı henüz belli değil.  Gelişmelerden takip olmak için bizi takip etmeyi unutmayın!

Dünyanın en ilginç otomobili: Nobe 100 Sonraki Haber

Dünyanın en ilginç otomobili: Nobe 100

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı Önceki Haber

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı