Engelli Çocuk Puseti Seçerken Çocuğun Sağlığıyla Oynamayın

Engelli Çocuk Puseti Seçerken Çocuğun Sağlığıyla Oynamayın

Türkiye’nin engelli çocuk pusetleri konusunda en çok satış yapan engellicocukpusetleri.com e-ticaret sitesi yöneticisi Cem Bilen basına yaptığı açıklamada engelli çocuk puseti seçiminin çok önemli olduğunu belirterek engelli çocuğu olan Ailelere şu tavsiyelerde bulundu.

“Engelli çocuklar için imal edilen pusetler normal pusetler gibi değildir. Bu pusetler özel olarak engelli çocukların hastalıklarına varsa skolyoz vb. gibi omurga eğriliklerine göre imal edilmiş özel ürünlerdir. Ancak Aileler puset pusettir deyip gidip normal pusetleri satın almaktalar. Buda ileriki aşamalarda çocuğun zaten bozuk olan sağlığı daha da çok bozulmasına neden olmaktadır.

Öyle ki bizim ortaklaşa çalıştığımız engelli çocuk puseti imalatçılarıyla müşterilerimizin çocuklarının hastalıkları, omurga eğrilikleri gibi durumlarını göz önüne alarak özel olarak imalat yaptırdığımız puset modelleride vardır. Yani bir anlamda engelli çocuk pusetlerinde bireysel imalatta yapılmakta. Buda bu konunun önemini gösteren bir diğer etken” diyen Cem Bilen sözlerine şu şekilde devam etti….

“Malasef ülkemizde engelli çocuk arabaları, pusetleri konusunda yeterli bilinç oluşmamış durumda. Örneğin dünyaca ünlü medikal sağlık firması Ottobock bir engelli çocuk puseti imalatı öncesi yıllar süren ar-ge çalışması yapmakta.

Bakınız https://www.engellicocukpusetleri.com/urun/ottobock-engelli-cocuk-puseti-lisa/

Bu iş sıradan çocuk puseti imalatı kadar kolay olsaydı dünyaca ünlü bir firmanın bu konuda yıllar süren çalışma yapmasına gerek kalmazdı” diyen Bilen sözlerine şu şekilde son verdi…

“Engelli çocuğu için puset satın alacak Anneler, ebeveynler satın alacakları puseti mutlaka konusunda yetkin, donanımlı bir medikal firmadan satın almalı. Çocuğun yaşına uygun puset seçimi çok önemli. Engelli çocuk pusetlerinde kullanım yaş aralığı vardır. Bu yaş aralığının çocuğunuzun yaş aralığıyla eşleşmesine mutlaka dikkat etmelisiniz. Son olarak çoğu kişinin haberi yok ancak çoğu engelli çocuk puseti için devlet SGK geri ödeme yapmakta. Sosyal güvencesi olan Aileler bu hizmetten bi haber. Bu sebepten sosyal güvencesi olan Ailelerinde böyle bir hizmetin varlığından haberdar olması için buradan da sesimizi duyurmuş olalım…”

Ekonomi Bakanı Zeybekçi'den dolar açıklaması Sonraki Haber

Ekonomi Bakanı Zeybekçi'den dolar açıklaması

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı Önceki Haber

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı