Dolar ve euro bugün ne kadar? (21 mayıs 2018)

Dolar ve euro bugün ne kadar? (21 mayıs 2018)

ve bugüne nasıl başladı? ve Euro kaç liradan işlem görüyor? ne kadar? Euro ne kadar? kaç para? Euro kaç para? kaç lira? Euro kaç lira? 21 Mayıs ne kadar? 21 Mayıs ne kadar? Dolar bugün kaç TL? Euro bugün kaç TL? İşte 21 Mayıs 2018 Dolar ve Euro kurları... İşte 21  Mayıs 2018 döviz kurları... Güncel ... Güncel ... 21 Mayıs 2018 güncel döviz fiyatları...

Dolar ve euro bugün ne kadar? (21 mayıs 2018)

Dolardaki küresel güçlenme eğiliminin gelişmekte olan ülke para birimlerini baskılaması nedeniyle dolar ve euro yeni haftaya rekorla başladı.

Bu sabah bankalararası piyasada dolar/TL 4,5693'e çıkarak tüm zamanların en yükseğini gördü. Dolar 4,54 civarında hareket ediyor.

Euro/TL de 5,3513 ile rekorunu yeniledi. Euro 5,32 seviyesinde seyrediyor.

DOLAR ULUSLARARASI PİYASADA 5 AYIN ZİRVESİNDE

ABD Merkez Bankası'nın bu yıl iki kez daha faiz artırımına gidebileceği beklentisi dolarda güçlü bir değerlenme eğilimi yaratırken bu eğilim gelişmekte olan ülke para birimlerini baskı altında bırakıyor.

Doların başlıca altı para birimi karşısındaki seyrini izleyen dolar endeksi beş ay sonra ilk kez 94 seviyesine yükseldi.

MERKEZ'İN OLASI ADIMLARI BEKLENİYOR

Gelişmekte olan ülkelere yönelik bu denli satış baskısı yanında Türkiye piyasaları da negatif ayrışıyor. Bankacılar Merkez Bankası'nın olası adımlarını bekliyor.

Merkez Bankası'ndan yapılan son açıklamada, "Piyasalarda gözlenen sağlıksız fiyat oluşumları yakından takip edilmektedir. Gelişmelerin enflasyon görünümü üzerindeki etkileri de dikkate alınarak gerekli adımlar atılacaktır" denilmişti.

Piyasalar ayrıca Fed'in çarşamba günü açıklayacağı son toplantı tutanaklarını takip edecek. Tutanaklarda Fed'in faiz artış sürecine ilişkin ipuçları izlenecek.

Teknik açıdan dolar/TL'de 4,60 seviyesinin psikolojik direnç konumunda olduğunu ifade eden analistler, 4,50'nin ise kısa vadede destek konumuna gelebileceğini söyledi.

 

CHP'de bir deprem daha! O ilde gitti... Sonraki Haber

CHP'de bir deprem daha! O ilde gitti...

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı Önceki Haber

Donald Trump’tan Suudi Arabistan’da kılıç dansı