Ana Sayfa  /  HAVA DURUMU  /  EĞİTİME KAR ENGELİ
  • Facebook da Paylaş
EĞİTİME KAR ENGELİ
  • 22-12-2016
  • 0 yorum
  • 3482 okunma
Tüm yurdu etkisi altına alan kar yağışı bazı illerimizde eğitime ara verilmesine sebep oldu.

NİĞDE’DE OKULLAR TATİL EDİLDİ

NİĞDE' de yoğun kar yağışı nedeniyle okullar bugün 1 gün süreyle tatildi edildi.

Niğde İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, “Yoğun kar yağışı ve buzlanma sebebiyle okullar 22 Aralık 2016 Perşembe günü Niğde Merkez ilçe, Çiftlik, Çamardı ve Ulukışla ilçelerimizde tatil edilmiştir” denildi.

ALANYA’DA 5 OKULA KAR TATİLİ

ANTALYA'nın Alanya İlçesi’nde kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle taşımalı eğitim yapılan 5 okulda eğitime 1 gün süreyle ara verildi. Bir okulda kar yağışı nedeniyle mahsur kalan öğrenciler ise belediye ekipleri tarafından yapılan yol açma çalışması sonucu kurtarıldı.

Alanya’nın yüksek kesimlerinde Toros Dağları’nın eteklerindeki mahallelerde kar yağışı etkili oldu. Öğle saatlerinde başlayan kar nedeniyle bölgede taşımalı eğitim yapılan Mahmutseydi Hamdullah Emin Paşa İlk ve Ortaokulu, Güzelbağ İlk ve Ortaokulu, Kestel Akdeniz İlk ve Ortaokulu, Dereköy İlk ve Ortaokulu, Tırılar İlk ve Ortaokulu’nda yarın (Perşembe) eğitime 1 gün süreyle ara verildiği belirtildi.

Alanya Belediyesi ekipleri ise kar yağışının etkili olduğu bölgelerde kar küreme ve yol açma çalışmaları yaptı. Tırlar Mahallesi’nde etkili olan kar yağışı nedeniyle okulda mahsur kalan öğrenciler, belediye ekiplerinin çalışmasının ardından kurtarıldı. Öğrenciler yolun açılması sonrası servisle evlerine gidebildi. Belediye ekipleri iş makineleriyle yolları açarken, mahsur kalan araçlar da kurtarıldı. 


DHA

Etiketler : -

Yorumlar

Diğerleri

ARŞİV