Ana Sayfa  /  HAVA DURUMU  /  EĞİTİME BİRÇOK İLDE KAR ENGELİ
  • Facebook da Paylaş
EĞİTİME BİRÇOK İLDE KAR ENGELİ
  • 26-12-2016
  • 0 yorum
  • 4715 okunma
Tüm yurdu etkisi altına alan kar yağışı bazı illerimizde eğitime ara verilmesine sebep oldu.

AKSEKİ'DE OKULLARA KAR TATİLİ

ANTALYA'nın Akseki İlçesi'nde yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime 1 gün süreyle ara verildi.

Akseki'de sabaha karşı kar yağışı başladı. Birkaç saat etkili olan yoğun yağış ilçe merkezi ve mahallelerde yaşamı olumsuz yönde etkiledi. Kar nedeniyle yaşanabilecek olumsuzluklara karşı ilçe genelinde ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bugün ara verildi. Kaymakamlık tarafından verilen karar, belediye anons sisteminden bölge halkına duyuruldu.

BAYBURT’TA OKULLARA KAR TATİLİ

 BAYBURT’ta yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar tatil edildi.

Bayburt Valiliği’nden yapılan açıklamaya göre, il genelinde etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta eğitim kurumlarında eğitime bir gün ara verildi. Açıklamada, engelli ve hamile kamu çalışanlarının da bir gün izinli sayılacağı belirtildi.

ERZİNCAN'DA OKULLARA KAR TATİLİ

ERZİNCAN'da yoğun kar yağışı nedeniyle kent merkezinde ilk ve orta dereceli okullar bugün tatil edildi.

Erzincan Valiliği tarafından bu sabah yapılan açıklamada, "26 Aralık 2016 çarşamba günü Erzincan merkezde okul öncesi ilkokul ve liseler yoğun kar yağışı nedeniyle 1 gün süreyle tatil edildi. Ayrıca hamile ve engelliler de yine 1 gün süreyle idari izinli sayılacak" denildi.

Dün gece Ağrı Valiliğince yapılan açıklamada Ağrı merkez, Patnos ve Eleşkirt ilçelerinde taşımalı eğitimin tatil edildiği bilgisi verilirken, sabaha kadar yağan kar nedeniyle bugün Diyadin'de de taşımalı eğitime 1 gün ara verildiği duyuruldu.

Etiketler : -

Yorumlar

Diğerleri

ARŞİV