Ana Sayfa  /  YAŞAM  /  ÇIRAK BAŞLADIĞI SEKTÖRDE DÜNYANIN TERCİHİ OLDU
  • Facebook da Paylaş
ÇIRAK BAŞLADIĞI SEKTÖRDE DÜNYANIN TERCİHİ OLDU
  • 23-02-2017
  • 0 yorum
  • 7287 okunma
Küçük yaşlarda Ardahan'dan İstanbul'a geldikten sonra tamirci çırağı olarak başladığı otomotiv sektöründe hayalinin peşinde koşan Malkoç, dünyaya adını duyurdu.

Küçük yaşta anne ve babasını kaybetmesinin ardından ağabeyiyle geldiği İstanbul'da bir tamirciye çırak olarak başlayan Erbakan Malkoç, çocukluğundan bu yana otomobillerle ilgilenmenin en büyük hayali olduğunu söyledi.

AA muhabirine açıklama yapan Malkoç, hayalinin peşinde koştuğunu, 25 yıl önce özel araç tasarım firmasını kurduğunu anlattı.

O dönemde araç tasarımına 20 metrekarelik küçük bir alanda başladığını, bugün ise 10 bin metrekarelik bir fabrikada dünyaya adını duyuran bir firma olduklarını aktaran Malkoç, sektöre çırak olarak başladığını ve o günleri hiç unutmadığını dile getirdi.

Cenevre Otomobil Fuarı'nda Türk markası
Malkoç, şöyle devam etti:

"Türkiye'den çıkmış bir dünya markası var. 7 Mart'ta Cenevre Otomobil Fuarı'na katılacak şirket unvanını aldık. Orada bir Türk şirketi olarak yer alacağız. Bu fuarda yer alan ilk Türk şirketi olacağız. Bu da bizim için çok heyecan ve onur verici bir durum. Biz otomobil dönüşümü noktasında ilklerde dünya çapında ülkemizi temsil eden bir şirketiz. Yurt dışında bayilerimiz, satış noktalarımız var. Özel tasarım otomobilde bizi tercih ediyorlar. Bu konuda iddialıyız."

Türkiye'nin yerli otomobil üretme projesine de değinen Malkoç, bu konuyu desteklediğini, şirket olarak her türlü desteği vermeye hazır olduklarını belirtti.

 

AA

Etiketler : -

Yorumlar

Diğerleri

ARŞİV