Ana Sayfa  /    /  BAŞKAN KARA, BİLİM FUARI'NDA
  • Facebook da Paylaş
BAŞKAN KARA, BİLİM FUARI'NDA
  • 14-05-2013
  • 0 yorum
  • 812 okunma
Başkan Kadir Kara, TÜBİTAK Bilim Fuarı'nı gezdi.

 

Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara, Dede Korkut İlköğretim Okulu öğrencilerinin hazırladığı TUBİTAK Bilim Fuarını gezdi. Başkan Kara, fuarda gösterime sunulan deneyleri yakından inceledi. Kara, öğrencilerin yaptıkları karşısında hayranlığını gizleyemedi.

Tamamen ilköğretim öğrencilerinin hazırladığı TÜBİTAK Bilim Fuarı'nın son durağı Dede Korkut İlköğretim Okulu'ydu. İlköğretim öğrencilerinin küçük yaşlarına rağmen, bilim ve teknoloji alanında yaptıkları çalışmalar Kadir Kara'yı hayran bıraktı. Başkan Kara, çocuklarla sohbet etmeyi ve hediyelerini vermeyi de ihmal etmedi.

Belediye Başkanı Kadir Kara yaptığı açıklamada “Bu tip etkinliklerle çocuklarımız bilimi daha çok sevecek ve bu konulara daha çok eğileceklerdir. Araştırmacı bireyler oldukları müddetçe halkımız ve ülkemiz devamlı gelişecektir. Burada bugün bu öğrencilerimizin ufkunu görmenin mutluluğunu yaşadım. Öğrencilerimizi yetiştiren öğretmenlerimize ve idarecilerimizi tebrik ediyorum. Bu tür etkinliklerin önünü açan İl Milli Eğitim Müdürümüz Kadir Kılıç’ı ve müdürlüğümüzü de kutluyorum.” dedi.

Etiketler : -

Yorumlar

Diğerleri

ARŞİV