Ana Sayfa  /  SİYASET  /  BAKANLAR OYLARINI KULLANDI
  • Facebook da Paylaş
BAKANLAR OYLARINI KULLANDI
  • 16-04-2017
  • 0 yorum
  • 3118 okunma
Anayasa değişikliği için halk oylamasında oyunu Trabzon'da kullanan İçişleri Bakanı Soylu, oy kullanma işlemlerinin sükunet ve güvenlik içerisinde başladığını söyledi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, anayasa değişikliği için halk oylamasında oyunu kullandı.

Soylu, eşi Hamdiye Soylu ile Yalıncak Mahallesi'ndeki Yalıncak Ortaokuluna geldi.

Soylu, burada bir süre vatandaşlarla sohbet ettikten sonra, "1271" nolu sandıkta oyunu kullandı.

Soylu, daha sonra gazetecilere yaptığı açıklamada, bir çok ilde saat 7.00'de oy kullanma işlemlerinin başladığını belirterek, şunları ifade etti:

"Doğu ve Güneydoğu illeri, Karadeniz'in illerinde bir çok vilayette… Allah'ımıza şükürler olsun gerek bütün güvenlik kuvvetlerimizden aldığımız bilgiler gerek valilerimizden aldığımız bilgiler ve özellikle illerden gelen bütün bilgilerde şu ana kadar huzur, sükunet ve güvenlik içerisinde oy kullanma işlemleri başladı. Özellikle bazı yerlere, Doğu ve Güneydoğu'da helikopterlerle intikal ettirildi o görevler de tamamlandı. Şu anda Türkiye'nin her noktasında demokrasinin, huzurun, güvenin ve bunlarla birlikte gerçekleşecek bir tercihin oluşması bütün milletimiz tarafından da ülkemiz tarafından da sağlanmış durumdadır."

Çavuşoğlu, Alanya'da oyunu kullandı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, eşi Hülya Çavuşoğlu ile oyunu kullanmak için Alanya ilçesi Türkler Mahallesi'ndeki Ayşen Cengiz Urfalıoğlu İlkokuluna geldi. Çavuşoğlu, 2334 numaralı sandıkta oyunu kullandı.

Çavuşoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, "Bugünün Türkiye'nin geleceği için önemli bir dönüm noktası olduğunu düşünüyorum." dedi.

Bozdağ: Herkes söyleyeceğini söyledi

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, memleketi Yozgat'ın Akdağmadeni ilçesinde Mehmet Kaplan İlkokulundaki 1023 numaralı sandıkta oyunu kullandı.

Oyunu kullandıktan sonra gazetecilere açıklamalarda bulunan Bozdağ, "Artık herkes söyleyeceğini söyledi. Bugün sıra, sözün özünü söyleyecek halkımızdadır. Son sözün sahibi, kararların sahibi Türk halkıdır. Halkımız kararını sandığa yansıtmaktadır. Akşam da millet olarak bu kararı hep beraber öğrenmiş olacağız." diye konuştu.

Işık, Kocaeli'de oy kullandı

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, eşi Nigar Işık'la geldiği Kocaeli'nin Başiskele ilçesindeki Bahçecik Damlar İlkokulundaki görevlilerle selamlaştıktan sonra oyunu 1038 numaralı sandıkta verdi.

Burada gazetecilere açıklama yapan Işık, kullanılan oyların ülke ve millet için güzel günlerin habercisi olmasını diledi.

"Milletimizin kararı başımız gözümüz üstüne"

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan da memleketi Kars'ta oyunu kullandı.

Arslan, milletin, sağduyusuyla kardeşlik içinde sandık başına gittiğini belirterek, "Tabi milletimizin kararı başımız gözümüz üstüne." dedi.

Bakan Özlü oyunu Düzce'de kullandı

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Çilimli ilçesi Topçular Mahallesi'nde bulunan Çilimli Anadolu Lisesinde partililer ve vatandaşlar tarafından karşılandı.

Daha sonra oy kullanacağı 1008 numaralı sandığa geçen Özlü, buradaki görevlilerle selamlaşmasının ardından oy pusulasını alarak, oy verme işlemini gerçekleştirdi.

Bakan Zeybekci oyunu kullandı

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, halk oylamasıyla ilgili "Sonuç ne çıkarsa çıksın inşallah Türkiye'nin her yerinde, 780 bin metrekarede huzur, birlik, beraberlik ve kardeşlik kazansın." dedi.

Bakan Zeybekci, oğlu Atilla Zeybekci'nin kullandığı özel aracıyla eşi Ayşen ve kızı Fatma Zeybekci ile Atatürk Teknik ve Endüstri Meslek Lisesine geldi. Zeybekci ve ailesi 1177 numaralı sandıkta oyunu kullandı.


AA 

Etiketler : bakanlar kurulu - referandum -

Yorumlar

Diğerleri

ARŞİV