Ana Sayfa  /  TÜRK DÜNYASI  /  'MUSUL'UN IŞİD'TEN KURTARILMASINDAN MEMNUNİYET DUYUYORUZ'
  • Facebook da Paylaş
'MUSUL'UN IŞİD'TEN KURTARILMASINDAN MEMNUNİYET DUYUYORUZ'
  • 10-07-2017
  • 0 yorum
  • 762 okunma
Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, 'DEAŞ terör örgütünün işgali altında bulunan Musul'un kurtarılması için Ekim 2016'dan bu yana sürdürülen askeri operasyonun başarıyla sonuçlanmış olmasından memnuniyet duyuyoruz' denildi.

Dışişleri Bakanlığınca, Musul'un terör örgütü IŞİD'ten kurtarılmasına ilişkin, "DEAŞ terör örgütünün işgali altında bulunan Musul'un kurtarılması için Ekim 2016'dan bu yana sürdürülen askeri operasyonun başarıyla sonuçlanmış olmasından memnuniyet duyuyoruz." değerlendirmesinde bulunuldu.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, Irak'ın en büyük ikinci kenti olan ve Haziran 2014'ten bu yana DEAŞ terör örgütünün işgali altındaki Musul'un kurtarılması için Ekim 2016'dan bu yana sürdürülen askeri operasyonun başarıyla sonuçlanmış olmasından memnuniyet duyulduğu belirtildi.

Açıklamada, vahşi terör eylemleriyle Türkiye'yi de hedef alan IŞİD'in Irak'taki mezaliminin en büyük kurbanları arasında yer alan farklı dini, mezhebi ve etnik gruplardan oluşan Musul halkının acılarının paylaşıldığının da altı çizilerek şunlar kaydedildi:

"Türkiye’nin geçmişte olduğu gibi DEAŞ sonrası dönemde de Musul halkının yanında olacağını vurguluyoruz. Bundan sonraki süreçte, DEAŞ ve diğer radikal örgütlerin ortaya çıkmasına zemin hazırlayan olumsuzlukların bertaraf edilmesine ve Musul’un yeniden imarına yönelik faaliyetlere katkıda bulunmaya hazır olduğumuzu ifade ediyoruz.​"


AA

Yorumlar

Diğerleri

ARŞİV