Ana Sayfa  /  SİYASET  /  'MHP İLE HER TÜRLÜ ADIMI ATMAYA VARIZ'
  • Facebook da Paylaş
'MHP İLE HER TÜRLÜ ADIMI ATMAYA VARIZ'
  • 17-11-2017
  • 0 yorum
  • 4449 okunma
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Şayet siyasal süreçte bloklaşma sertleşirse MHP, Ak Parti İle yan yana mücadelesini sürdürecektir' ifadelerini kullanan MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin sözlerini değerlendirdi. Erdoğan, 'Milletimizin çıkarları noktasında MHP ile her türlü adımı atmaya varız' dedi.

Cumhurbaşkanıp Recep Tayyip Erdoğan "MHP ile seçim öncesi belki bir ittifak düşünülebilir" dedi. Erdoğan, MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin "MHP, Ak Parti ile sonuna kadar birlikte mücadele etmeye kararlıdır." açıklamasını değerlendirdi.

Rusya, Kuveyt ve Katar ziyaretlerini takip eden gazetecilerle Doha'da bir araya gelen Erdoğan, “Milli yerli olacak her konuda, hele hele terör örgütleriyle dayanışma içinde olan bir ana muhalefet partisi karşısında, biz yerli ve milli olarak vatanımızın çıkarları, tüm milletimizin çıkarları noktasında MHP ile her türlü adımı atmaya varız. Bu konuda tereddüdümüz dahi yoktur." dedi.
"MHP ile seçim ittifaki olabilir mi?" sorusuna da yanıt veren ve olaya ekonomik - mali istikrar açısından bakılması gerektiğini vurgulayan Erdoğan, "Bunlar göz önünde bulundurulduğunda belki bir seçim öncesi ittifak düşünülebilir." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan şu ifadeleri kullandı:

“Bu konuda bir çalışma yok. Bana göre şu an için bu, erken sayılabilecek bir tartışma. Ancak ülke olarak baraj meselesinde tecrübemiz, deneyimimiz fazlasıyla var. Olaya ekonomik ve mali istikrar olarak bakmamız lazım. 50 artı 1 ile siyasi istikrar geliyor. Dolayısıyla bütün bunları göz önüne aldığımızda belki bir seçim öncesi ittifak düşünülebilir, onun üzerinde durulabilir. Bu da yetkili kurullarımızın çalışması, gerekli değerlendirmeleri yapması gereken bir iştir. bunlar da bu ülkenin evlatlarının birbirleriyle neler yapabildiğini göstermesi açısından çok çok önemlidir.”

Yorumlar

Diğerleri

ARŞİV