Ana Sayfa  /  SİYASET  /  'CUMHURBAŞKANI, BİR DÖNEMİN TERÖRİSTİNİN ÖZDEŞİ OLARAK TAKDİM EDİLEMEZ'
  • Facebook da Paylaş
'CUMHURBAŞKANI, BİR DÖNEMİN TERÖRİSTİNİN ÖZDEŞİ OLARAK TAKDİM EDİLEMEZ'
  • 16-12-2017
  • 0 yorum
  • 3780 okunma
MHP Lideri Devlet Bahçeli, Rıdvan Dilmen'in, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik 'parkasız Deniz Dezmiş' yorumuna ilişkin, 'Cumhurbaşkanı, bir dönemin teröristinin özdeşi olarak takdim edilemez.' dedi.

MHP Lideri Devlet Bahçeli, MHP Siyaset ve Liderlik Okulu 14. Dönem Sertifika Töreni'nin ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

İP'in "seçim ittifakı" önerisine Saadet Partisinin olumlu yanıt verdiğine yönelik haberlerin hatırlatılarak, "Siz ittifakı nasıl değerlendiriyorsunuz?" sorusu üzerine Bahçeli, "Bazı siyasi partilerin bir amaçla bir araya gelmeleri, orada da bir ittifak yapma arzularını ortaya koymaları, onların bileceği iştir. Herhangi bir yoruma ihtiyaç yoktur. Biz 'cumhur' ittifakını benimsemiş ve o ittifakın güçlenmesi için gayret gösteriyoruz." dedi.

"Erken seçim talebi kime ne hizmet sunacaktır"

Erken seçim iddialarına ilişkin bir soruya ise MHP Lideri, "Seçimler mahalli idareler olarak 30 Mart 2019'da, milletvekilliği ve cumhurbaşkanlığı seçimleri olarak 3 Kasım 2019'da yapılacaktır. Türkiye'nin etrafının ateşle çevrildiği, terör faaliyetlerinin hala sinsice sürdüğü bir ortamda erken seçim talebi kime ne hizmet sunacaktır, onu anlamakta zorluk çekeriz." yanıtını verdi.

MHP Lideri, eski futbolcu Rıdvan Dilmen'in, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik "parkasız Deniz Dezmiş" yorumuna ilişkin de açıklama yaparak, şunları söyledi:

"Sayın basın mensupları aracılığıyla Türk milletiyle bir konuyu paylaşmak isterim. O da Habertürk'te yapılan 'Akılda Kalan' programında Türk sporunda önemli başarılar sağlamış olan bir sporcunun bir soru üzerinde yorum yaparken, bazı hatalar ve yanlışlıklar içerisine sürüklenmiş olduğunu ifade etmek istiyorum. Sahadaki şeytanlığını siyasete taşımasınlar. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanına 'parkasız Deniz Gezmiş' ifadesi ne Türk milletine yakışır ne Cumhurbaşkanlığına yakışır ne de Cumhurbaşkanlığına yapılan bir yalakalığa yakışır. Şiddetle reddediyorum ve Türk milletinden özür dilemesini istiyorum. Cumhurbaşkanı, bir dönemin teröristinin özdeşi olarak takdim edilemez."

AA

Yorumlar

Diğerleri

ARŞİV