Ana Sayfa  /  SİYASET  /  ''16 NİSAN BİTMİŞ, SAYFA KAPANMIŞTIR''
  • Facebook da Paylaş
''16 NİSAN BİTMİŞ, SAYFA KAPANMIŞTIR''
  • 19-04-2017
  • 0 yorum
  • 4864 okunma
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, YSK'nın kararını değerlendirdi.

Yüksek Seçim Kurulu, 16 Nisan referandumunun iptali istemini reddetti. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, sosyal medyadan yaptığı açıklamalarda YSK'nın kararını değerlendirdi.

İşte Bahçeli'nin açıklaması:

Meşhur bir atasözümüzdür: “Yenilen pehlivan güreşe doymaz.” Benim sözümdür: “Yese de doymayan, içse de dolmayan pehlivan olmaz.”

16 Nisan halkoylamasını lekelemek isteyenler son şans ve kozlarını YSK’da denediler.Amma velakin bacadan girmek isterlerken kapıdan döndüler. 16 Nisan’a mühürsüz seçim dediler. Tanımıyoruz dediler. Meşruiyetini tartıştılar. Ama kesin karar ve hükmü YSK verdi, bu bahsi kapadı. Oysaki mühürlenmiş iradeleriyle, mil çekilmiş idrakleriyle milletimizin verdiği mesajı çarpıtmaya, çürütmeye kalktılar. Fakat olmadı, tutmadı.

Diyorum ki, Türk milleti 16 Nisan’da mührünü tam on ikiden vurmuş, siz daha neyin mühründen, neyin zarf ve pusulasından bahsediyorsunuz? Kıdemli kaos uzmanları tezgahlarını başka yere açsın. Deneyimli kriz ustaları boşuna çırpınmasın; 16 Nisan bitmiş, sayfa kapanmıştır.

Bildik bir sözdür: Sular çekilince karıncalar balıkları yermiş. Sular yükselince balıklar karıncaları mideye indirirmiş. Mesele balık veya karınca olmak değildir. Çekiliyim derken yıkılmak, yükseleyim derken yere çakılmak da mümkündür, hatta beklenmelidir. Milli iradeyi tanımayanların, durduk yere sine-i millet yaygarası koparması zillet-i mağlubiyetin ifadesidir ki, bundan da demokrasi çıkmaz.  

Yorumlar

Diğerleri

ARŞİV